arrowHome arrow Nieuws arrow IJhorst 1 arrow Voorbeschouwing Tweede Seizoenshelft IJhorst 1 vrijdag, 20 oktober 2017  
Home
Programma
Nieuws
Informatie
Teams
Links
Sponsors
Lid worden?
Clubblad
Kantine
Fotoboek
Voorbeschouwing Tweede Seizoenshelft IJhorst 1 PDF Print E-mail
Geschreven door Berry Mennink   
zaterdag, 17 februari 2007

Het zit er weer op, die winterstop waarin maar geen winter wilde komen. Wellicht zit er in maart nog wat in het verschiet. Zo halverwege het seizoen hebben we mooi de gelegenheid om de balans eens op te maken en te kijken hoe IJhorst 1 er voor staat. Daarnaast mag een stukje voorspelling natuurlijk niet ontbreken! Uw eigen voorspelling inleveren kan ook, zie elders op deze site!

Stand 

IJhorst 1 staat momenteel 4e in de ongekend spannende 6e klasse B Noord. In de stand (in verliespunten, dat zegt meer over de stand), staat IJhorst maar 4 punten achter virtuele koplopers De Westhoek en Bakhuizen. De kop van de 6e klasse bestaat momenteel uit 7 ploegen, waar het verschil in verliespunten tussen de nummer 1 en nummer 7 slechts uit acht punten bestaat. Angstgegner AVV is hierbij nog niet meegenomen, maar is een ploeg waar altijd rekening mee moet worden gehouden. Kortom, een recept voor een halfjaar vuurwerk!

Selectie

Zoals bekend, heeft IJhorst 1 een zeer jonge selectie. Met een gemiddelde leeftijd van nog geen 22 jaar mist het team vooral routine. Aan de andere kant, met spelers als Jorrit Weener, Arne Veerman, Johan Dekker, Niels Venema, Arno Haaijer, Reinier Koppejan en Berry Mennink heeft het team toch ook wel een aantal spelers die vijf jaar of meer ervaring hebben in het eerste. Bovendien staat er een nieuwe ster aan het firnament: René Dalessi heeft sinds 1 januari slechts één training gemist. Deze ongeveer 48-jarige veteraan heeft bovendien minimaal 1 goal en 1 assist per wedstrijd beloofd. Naar verluidt is Dekker bovendien in gesprek met Erwin Teunissen, Rudi Gruppen, Gerrit Stapel, Jan Weemink en Bertus, Klaas, Henk en Eppie Vos.

De selectie is nog steeds vrij smal, zonder schorsingen en blessures is er geen vuiltje aan de lucht. Momenteel is Patrick Drogt nog geschorst wegens zijn rode kaart tegen de Westhoek en Reinier Koppejan heeft nog steeds last van zijn voet. Robert Brinkman lijkt te zijn hersteld van zijn blessure. Goed nieuws is de aanwas van 'nieuwe' spelers, Aron Teunissen traint momenteel mee om te kijken of zijn enkel het houdt en Alfred Brinkman traint regelmatig mee om zijn knie weer op krachten te krijgen. Bovendien lijkt ook het tweede weer te gaan trainen: Marco Botter (eigenlijk al bijna 1e), Erwin Botter én Johnny Witte gaven acte de présence op de training van afgelopen vrijdag (16-2). 

Wedstrijden

IJhorst 1 heeft nog negen wedstrijden voor de boeg, waarvan 4 thuis en 5 uit.

18-2: IJhorst - Scheerwolde

Scheerwolde is altijd een lastige tegenstander voor IJhorst, maar het team lijkt dit jaar maar niet op gang te komen. De uitwedstrijd eindigde in 2-4 voor IJhorst, maar de winst was zeker niet vanzelfsprekend. Als Cristiaan Drogt weer net zo fabelachtig speelt als in de polder, zal het wat scoren betreft wel goedkomen. Voorspelde uitslag: 3-1

4-3: OZC - IJhorst

OZC is een ploeg waar IJhorst het áltijd moeilijk tegen heeft. In de ontmoetingen van de afgelopen 2 jaar wist IJhorst slechts één gelijkspel uit het vuur te slepen. In september 2006 werd met veel kunst- en vliegwerk de 0-0 vastgehouden. Gevaarlijke voetballers OZC: Douwe Jongsma (de kleine nummer 10) en Peter Worst (sterke rechtsback met de gevaarlijkste kopbal uit de zesde klasse). Ook OZC heeft een jong team (22 en 4 maanden) en slechts één veld, waar ook op getraind wordt. Bovendien beschikten ze vorig jaar nog over prachtige vierkante palen. OZC is het team dat het meest op IJhorst lijkt in de zesde klasse. Laten we hopen dat hun veld in maart een beetje bespeelbaarder is geworden, de vorige keer zag het eruit alsof er net een autorodeo op was gehouden. Voorspelde uitslag: 1-1

11-3: Blauwhuis - IJhorst 

Blauwhuis is dé grote onbekende uit de klasse. Afgelopen seizoen gedegradeerd uit de 5e klasse en dit jaar lijkt het weer niet in staat om wedstrijden in winst om te zetten. Momenteel staat de ploeg tiende, met evenveel punten als Blankenham. Afgelopen oktober werd het in IJhorst 4-0 voor IJhorst. Gevaarlijke speler: Anno Bergsma, die ondanks de lage klassering toch al 7 doelpunten wist te maken. Voorspelde uitslag: 0-2

18-3: IJhorst - Bakhuizen

Bakhuizen was aan het begin van het seizoen de gedoodverfde kampioen. De ploeg heeft versterkingen gehaald van een derdeklasser, al schiet de naam van de ploeg me niet te binnen. Stormvogels ofzo. Het team begon goed aan de competitie, maar laat toch veel vaker dan ik verwacht had punten liggen. IJhorst is daarom zeker niet kansloos, dat was het in Bakhuizen namelijk ook niet. Toen had IJhorst na de 1-1 door moeten drukken, in plaats van achteruit te gaan voetballen. Gevaarlijke spelers: Jan de Ridder (die kleine spits) heeft alweer dertien goals gemaakt en Ronald Sikkes (aka de Hulk: 140 kilo schoon aan de unster en een schofthoogte van 2 meter 30). Voorspelde uitslag: 3-2

8-4: IJhorst - Boyl

Boyl is ook lid van de club van zeven. In Boyl werd de meest zwaarbevochten overwinning van dit seizoen binnengehaald: met tien man (rode kaart Johan Dekker wegens obstructie) wist IJhorst te winnen door een goal van Jelle Postma. Boyl heeft een fysiek sterke selectie en is een zéker niet te onderschatten ploeg: het wist dit seizoen al te winnen van Bakhuizen en Langweer, beide in uitwedstrijden. Gevaarlijke speler: die speler die zijn trainer een kopstoot gaf toen 'ie gewisseld werd. Voorspelde uitslag: 0-0

25-3: AVV - IJhorst

AVV is een aparte tegenstander: het speelt zijn thuiswedstrijden op Terschelling. Laten we hopen dat het eind maart goed weer is. In IJhorst verloor de ploeg met 1-0, doelpunt Cristiaan Drogt. Waarschijnlijk heeft de ploeg nogal wat last van schorsingen, in de wedstrijd tegen OZC liep de ploeg tegen maarliefst vijf rode kaarten aan. De ploeg scoort veel, maar krijgt ook veel doelpunten tegen. Oppassen dus. Bovendien serveren ze de betere tosti's dan ooit eerder geproefd: proberen dus. Voorspelde uitslag: 4-8

15-4: Langweer - IJhorst

De vierde finale op rij: Langweer - IJhorst. In IJhorst wist de ploeg met 0-1 te winnen, door een doelpunt in de blessuretijd. IJhorst is dus uit op revanche en zal alle zeilen bijzetten om de huidige koploper drie punten te ontnemen. Langweer was voor de winterstop zeer goed op dreef, het staat drie verliespunten los van de nummer 2 in de tweede periode: Bakhuizen. Voorspelde uitslag: 1-2

22-4: Oosterstreek - IJhorst 

Oosterstreek is een oude bekende van IJhorst: ook Oosterstreek zwerft wat tussen de 5e en 6e klasse. In IJhorst werd het 3-3, in een zweet-in-de-bilnaad-soort-van-wedstrijd. Veel kansen, veel missers. Johan Dekker scoorde in deze pot zijn mooiste goal van het seizoen. Voorspelde uitslag: 1-1

29-4: IJhorst - de Westhoek

De laatste reguliere competitiewedstrijd van het seizoen en bovendien een mooi affiche: IJhorst - de Westhoek. In een prachtige pot op een zeer drassig veld werd ondanks de rode kaart van Patrick de 1-1 binnengesleept. De Westhoek voetbalde beter dan IJhorst, maar maakte zijn kansen niet af. Voorspellen van deze wedstrijd is moeilijk (wie weet wat er op het spel staat of juist niet), dus: 0-0

Periode en promotie 

Dit jaar wordt er om drie periodetitels gesleept in de zesde klasse. De periode zijn acht, acht en zeven wedstrijden lang. De eerste is binnengehaald door de Westhoek, de tweede lijkt óf voor Langweer of voor Bakhuizen. Ik gok op Langweer. Voor de derde periode zijn nog geen wedstrijden gespeeld, maar ik tip Bakhuizen. De kampioen (Bakhuizen?) promoveert rechtstreeks, de periode die overblijft gaat naar de hoogst geklasseerde ploeg die nog periodeloos is: IJhorst. De periodekampioenen kunnen promoveren via de nacompetitie. Hoe dat verder geregeld is (onderling tegen elkaar of tegen 5e-klassers), vorig seizoen ging het zo: klik.

Voorspelde stand

1. Bakhuizen

2. Langweer

3. IJhorst

4. De Westhoek

5. OZC

6. Oosterstreek

7. Boyl

8. Scheerwolde

9. AVV

10. Blankenham

11. Blauwhuis

12. Willemsoord

Conclusie

De 6e klasse B is een zeer gelijkwaardige competitie, waar eigenlijk iedereen van iedereen kan verliezen (zie bijvoorbeeld gelijkspelen van Bakhuizen en IJhorst tegen Blankenham). IJhorst is zeker niet kansloos om een prijs te grijpen, maar er zijn veel kapers op de kust. Uiteindelijk zal geluk een zeer belangrijke rol gaan spelen.

Tot ziens bij de wedstrijden, we zullen de support goed kunnen gebruiken!

 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Clubbladsponsoren
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Link

Voetbalnieuws
top of page
 


Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.